Opinia o hodowli Labrador Amos - Ania i Maciek

Labrador Amos (Arni Pamtone FCI) ur. 19 listopada 2010 r. z miotu Luny (Hortensja Pamtone FCI) i Arniego (Armani Lualaba FCI) jest z nami od drugiego miesiąca swojego życia. Jesteśmy jego drugimi właścicielami. Tak wyglądał pierwszego dnia kiedy zamieszkał z nami.

 

 

Od samego początku poświęcamy dużo czasu na jego poprawne ułożenie i stałe rozwijanie jego umiejętności. Jest to o tyle przyjemne, że Amos jest psem z natury bardzo inteligentnym, chętnym do pracy a przy tym niezwykle łagodnym i spokojnym.
Niesamowicie szybko uczy się nowych rzeczy (wieku ok. 3 miesięcy znał takie komendy jak: siad, leżed, zostaw, podaj łapę, poproś, ukłon, na miejsce itd.). Wiele radości sprawia mu nasze zadowolenie z każdej nowej rzeczy jakiej się nauczy. Bardzo dużo rozumie.

 

 

Jest łagodny i towarzyski – taki przyjaciel wszystkich ludzi. Uwielbia dzieci i ma z nimi wspaniały kontakt. Jest też przyjaźnie nastawiony do wszystkich stworzeo na Ziemi 
Przepada za kąpielami (zarówno tymi w domu jak i tymi rekreacyjnymi). Czasem potrafi wskoczyd do wanny kiedy się kąpiemy lub wykłócad się głośnym, lecz nieagresywnym szczekaniem o wpuszczenie go do wody. Wykorzysta najmniejszy zbiornik wody do zamoczenia się

 

Uwielbia się bawić – szczególnie aportować. Wiele radości sprawia mu również bieganie i granie w piłkę nożną.

 

Amos w ogóle nie boi się hałasu (począwszy od odkurzacza, na burzy koocząc). Wszelkie sprzęty domowe są dla niego wielce interesujące – taki nasz profesor ciekawski.
Uwielbia też jazdę samochodem.
Nie lubi być sam w domu. Mimo wielu zabawek, gryzaków i kości z jakimi zostaje, zawsze znajduje sobie do „niszczycielskiej zabawy” coś, czego późniejsze wyrzucenie powoduje u nas delikatnie mówiąc – niezadowolenie .
Dziś Amos ma już prawie 9 miesięcy. Stan jego zdrowia jest jak dotąd bardzo dobry. Sylwetkę ma bardzo proporcjonalną i wszyscy zachwycają się jego wyjątkową urodą. Dla nas oczywiście Amos jest najpiękniejszym i najukochaoszym labradorem na świecie, w którym zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia.

Opinie dla naszej hodowli o swoim labradorze AMOS przygotowali Ania i Maciek za co im serdecznie dziekuję :)